Internet banking – jak se bezpečně přihlásit?

Datum vydání: 10. října 2017

Nejbezpečnější je přihlašovat se k internetovému bankovnictví z webových stránek své banky. Pokud si uživatelé webové stránky nepamatují, pomáhají si vyhledávači, kde na ně mohou číhat hackeři s připravenými falešnými stránkami, které vypadají velmi věrohodně. Když váš počítač komunikuje s webovými stránkami, dělá to prostřednictvím nějakého prohlížeče a využívá k tomu protokol HTTP. Bezpečnější je protokol obsahující ještě písmenko "s", tedy „https“. Písmeno „s“ znamená „secure“, tedy zabezpečenou komunikaci. 
Rozpoznání falešných webových stránek je dnes mnohem těžší než dříve. Nyní se již hackeři nedopouštějí gramatických chyb a grafika a barevnost webových stránek je nerozpoznatelná od internetového bankovnictví jednotlivých bank.
 
Zdroj: https://www.finance.cz/496822-jak-se-nenechat-nachytat-na-internetu/
Zpět na výpis novinek

Kam dál?

?

Nechcete, aby vám žádná z novinek o bezpečnosti bankovních služeb utekla? Dejte like naší facebookové stránce „Bezpečné banky“. O jakékoliv novince se dozvíte jako první. Překvapila vás informace o rafinovaném útoku hackera? Podívejte se na desatero kybernetické bezpečnosti a chraňte si svoje peníze.