Falešné bankovní aplikace v Google Play

Datum vydání: 15. října 2018

Do oficiálního obchodu s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android Google Play proniklo dalších šest falešných bankovních aplikací. Hlavním a jediným účelem je získat citlivé informace od uživatelů jako jsou údaje o platebních kartách a přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví.

Falešné aplikace byly do Google Play nahrány v červnu 2018 a do doby, než byly odstraněny, byly více než tisíckrát staženy a nainstalovány. Aplikace byly do oficiálního obchodu nahrány pod různými jmény vývojářů a každá z nich vypadala jinak, nicméně podobnost jejich kódu naznačuje, že jsou dílem jednoho útočníka.

Obáváte se, že jste si nainstalovali podvodnou aplikaci? Doporučujeme ji okamžitě odinstalovat, současně změnit PIN u své platební karty, přístupové heslo k internetovému bankovnictví a zkontrolovat bankovní účty, zda na nich neproběhly nějaké podezřelé transakce. Stahujte pouze takové mobilní bankovní aplikace a služby, které jsou propojeny s oficiální webovou stránkou vaší banky. 

Zdroj: https://www.w4t.cz/falesne-bankovni-aplikace-opet-pronikly-do-google-play-cili-na-uzivatele-po-celem-svete-77905/

Zpět na výpis novinek